Pra.....pravnučka Karla Velikého

12. února 2007 v 12:11 | Ria |  Zrození a ranné dětství
Alienor byla po svém otci vzdálenou pravnučkou Karla Velikého.
Rotruda / Hildegarda, vnučka Karla Velikého, byla vdána za Gerarda I z Auvergne, zakladatele domu Poitou. Jejím potomkem v desáté generaci, Alienořiným bratrem Vilémem, tento rod vymřel po meči. Kdyby ale byla pravda tvrzení některých vědců, že nelegitimním synem Alienořina děda Viléma IX je Vilém z Poitiers ( o jeho otcovství se uchází i jakýsi Ademar se svou ženou Rixendou, sestrou Eustacha z Valence ), pak by byla příbuzná například s Dianou de Poitiers, řídící dokonce jistou dobu chod Francie.
Dalším z jejích prastrýců byl Raimund de Poitiers, princ antiošský. Jeho potomci získali a po dobu křižáckých válek ovládali Dálný východ. Po Raimundově manželce, Konstanci de Hauteville, rod zdědil přízvisko princů a princezen z Antiochie. Jeden z potomků si vzal Isabellu de Lusignan a jejich děti jsou známé jako de Lusignan. Tento klan měl mezi svými dětmi skvělé válečníky, například Bohemunda nebo Huga de Lusignan.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 llll llll | 29. prosince 2007 v 16:19 | Reagovat

teda...dělám o e.a. referát a nic se nedalo najít(skoro) jako moc toho tady nemáš,ale to co tady je, tak dcl dobrý...aspoň něco...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama