Únor 2007

Pra.....pravnučka Karla Velikého

12. února 2007 v 12:11 | Ria |  Zrození a ranné dětství
Alienor byla po svém otci vzdálenou pravnučkou Karla Velikého.
Rotruda / Hildegarda, vnučka Karla Velikého, byla vdána za Gerarda I z Auvergne, zakladatele domu Poitou. Jejím potomkem v desáté generaci, Alienořiným bratrem Vilémem, tento rod vymřel po meči. Kdyby ale byla pravda tvrzení některých vědců, že nelegitimním synem Alienořina děda Viléma IX je Vilém z Poitiers ( o jeho otcovství se uchází i jakýsi Ademar se svou ženou Rixendou, sestrou Eustacha z Valence ), pak by byla příbuzná například s Dianou de Poitiers, řídící dokonce jistou dobu chod Francie.
Dalším z jejích prastrýců byl Raimund de Poitiers, princ antiošský. Jeho potomci získali a po dobu křižáckých válek ovládali Dálný východ. Po Raimundově manželce, Konstanci de Hauteville, rod zdědil přízvisko princů a princezen z Antiochie. Jeden z potomků si vzal Isabellu de Lusignan a jejich děti jsou známé jako de Lusignan. Tento klan měl mezi svými dětmi skvělé válečníky, například Bohemunda nebo Huga de Lusignan.

Rodiče Alienor

6. února 2007 v 11:40 | Ria |  Zrození a ranné dětství
Otec:
Vilém ( Guillaume ) VIII (X) "Svatý", vévoda akvitánský (1126-37), hrabě z Poitou, *1099, + na pouti k hrobu svatého Jakuba z Compostelly ve Španělsku 9.4.1137

Matka:
Eleonora ( Aenor ), *1103, + po březnu.1130

Alienor se tomuto páru narodila pravděpodobně jako první dítě roku 1122 a dožila se na středověk nevídaných 82 let, zemřela až v roce 1204. Po ní přišla na svět ještě Aelis - Petronille ( * po 1121, + po 24. 10 1153 ) a Vilém ( nejspíše * a + březen 1130 ). Je pravděpodobné, že matka Aenor nepřežila zrození nejmladšího dítěte, úmrtnost rodiček byla v té době téměř desetiprocentní. Otec se znovu oženil s Emmou z Limoges, ale o dětech z druhého manželství není zmínka.